TematNews.pl

Tematyczne newsy ze świata

TikTok
Technologia

TikTok opuszcza Rosję

TikTok cenzuruje swoje treści w Rosji bardziej niż zapowiadał, blokując dostęp do większości zagranicznych kont i pozostawiając pustkę w treści, którą częściowo wypełnia propaganda państwowych mediów – twierdzą badacze i użytkownicy w tym kraju.

Popularna aplikacja do nagrywania krótkich filmów wideo ogłosiła 6 marca, że zawiesi transmisje na żywo i dodawanie nowych treści dla rosyjskich użytkowników po wprowadzeniu drakońskich zasad cenzury, które grożą karą więzienia dla osób publikujących informacje, które władze uznają za fałszywe, dotyczące inwazji na Ukrainę. Rosja określiła walki jako specjalną operację wojskową.

Koniec TikToka w Rosji?

TikTok opuszcza Rosje

Według Salvatore Romano, szefa działu badań Tracking Exposed, którego zespół zmienił swoje adresy internetowe na rosyjskie, TikTok usunął prawie 95% treści dla swoich rosyjskich użytkowników. Jak twierdzi Salvatore Romano, ograniczając konta zagraniczne i nowe wpisy, TikTok wzmacniał rosyjską propagandę.

„Rosjanie są pozbawieni globalnej perspektywy na działania Rosji na Ukrainie” – powiedział Romano z Padwy we Włoszech. „To zmniejsza prawdopodobieństwo, że opinia publiczna w Rosji stanie się krytyczna wobec wojny”.