TematNews.pl

Tematyczne newsy ze świata

Świąteczne piosenki
Rozrywka

Świąteczne piosenki

Nic tak nie poprawia nastroju podczas świąt, jak piosenki świąteczne. Kiedy więc zaczyna wyglądać jak Boże Narodzenie i słyszysz, że Święty Mikołaj przybywa do miasta, włącz te piosenki, aby spędzić wesoło czas, piekąc świąteczne ciasteczka i ozdabiając sale świątecznymi dekoracjami. Dzięki nim w krótkim czasie zaczniesz bujać się wokół choinki, marzyć o białych świętach i mówić mamie, że będziesz w domu na Boże Narodzenie.

Bez względu na to, czy lubisz religijne piosenki świąteczne, czy piosenki country, tradycyjne nuty czy nowe, popularne przeboje, to najwspanialszy czas w roku, by stworzyć playlistę z piosenkami świątecznymi. W czasie świąt nie ma miejsca jak w domu, więc pamiętaj, żeby przez cały sezon grać w domu swoje ulubione piosenki, od „All I Want for Christmas Is You” po „Jingle Bells”. Niektóre utwory z tej listy są najczęściej grane w każdym sklepie i w każdej stacji radiowej, inne są najpiękniejsze, ale rzadziej słyszane.

A teraz zabieraj się do słuchania i życz sobie wesołych świąt! Na zewnątrz jest zimno, więc niech pada śnieg, niech pada śnieg, niech pada śnieg, gdy gra muzyka.

„O Come All Ye Faithful” Carrie Underwood

Jeden z najbardziej poruszających hymnów świątecznych w wykonaniu jednego z najmocniejszych głosów muzyki country z albumu My Gift – postaraj się nie rozpłakać.

„Pada śnieg” Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak

„Pada śnieg” to prawdopodobnie największy polski przebój świąteczny ostatnich lat. Ten utwór pojawił się po raz pierwszy na płycie Krzysztofa Antkowiaka „Zakazany owoc” z 1989 roku, ale największą popularność zdobyła wersja z 1995 roku, w wykonaniu Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka. Od tego czasu, „Pada śnieg” stał się nieodłącznym elementem świątecznej muzyki w Polsce.

„All I Want for Christmas Is You” Mariah Carey

Ten utwór, który jest najlepiej sprzedającą się współczesną piosenką świąteczną wszech czasów, przyniósł Mariah Carey tytuł „Królowej Świąt”.

„Last Christmas” Wham!

Ten popowy utwór to taka świąteczna piosenka, którą możesz śpiewać pod prysznicem. Ciekawostka: Wydana w 1984 roku, nie znalazła się na szczycie list przebojów aż do 2017 roku.

„Z kopyta kulig rwie” Skaldowie

50 letnia piosenka „Z kopyta kulig rwie” nadal jest na topie, dlatego znalazła się w naszej liście świątecznych piosenek.

„I Saw Mommy Kissing Santa Claus” Jackson 5

Oryginalna wersja tej piosenki Jimmy’ego Boyda jest wspaniała, ale chwytliwy cover Jackson 5 sprawi, że wszyscy będą tańczyć i śpiewać razem z funkowymi bitami.

„Coraz bliżej święta” Ania Szarmach

Gdy słyszałeś tą piosenkę w telewizji podczas reklamy Coca Coli to wiedziałeś, że święta są już za rogiem!

„Rudolph the Red-Nosed Reindeer” Harry Connick Jr.

Jest tak wiele wersji tego świątecznego klasyka, ale naszym zdaniem Harry Connick Jr. robi to najlepiej.

„Sleigh Ride” The Ronettes

Wersja tego świątecznego hitu w wykonaniu The Ronettes jest najpopularniejsza i regularnie pojawia się na listach przebojów.

„Believe” Josh Groban

Ta piosenka została napisana do filmu Ekspres Polarny i szybko stała się ulubionym utworem świątecznym.

„Christmas Wrapping” The Spice Girls

Praktycznie nie da się nie tańczyć przy coverze The Spice Girls z 1998 roku tej wesołej świątecznej piosenki.