TematNews.pl

Tematyczne newsy ze świata

Filmy świąteczne
Rozrywka

Lista świątecznych filmów

Najlepsze wspomnienia z dzieciństwa (oprócz zabawek pod choinką) prawdopodobnie wiążą się z rodzinnym spotkaniem przy oglądaniu klasycznych filmów świątecznych. Jest coś takiego w świątecznych filmach, co wydobywa z ludzi to, co najlepsze. Może to lekcje wyciągnięte z „Opowieści wigilijnej” (na przykład o tym, że potrójna próba może mieć poważne konsekwencje). A może to wdzięczność, której doświadczyłeś, wiedząc, że twoi rodzice nigdy nie zapomną o tobie w czasie świąt, w przeciwieństwie do Kevina z filmu Kevin sam w domu. Ale być może jest to po prostu ekscytacja sezonem, którą uosabia Buddy z filmu Elf, który podkreślił prawdziwe znaczenie sezonu.

Przygotowując się do kolejnych świąt wypełnionych miłością i radością, sprawdź naszą listę najlepszych filmów świątecznych wszech czasów, które sprawią, że twoje wieczory będą wesołe i pogodne. Uwzględniliśmy na niej zabawne komedie świąteczne, romantyczne filmy świąteczne, słynne klasyki animowane, obowiązkowe filmy dla dzieci oraz kilka horrorów, jeśli takie filmy pływają po Twojej łodzi.

Choć wszyscy wiedzą, że o tej porze roku królują filmy z kanału Hallmark, nie musisz mieć kablówki, by cieszyć się filmem, który napełni Cię świątecznym duchem. Na Disney+ znajdziesz mnóstwo świątecznych filmów, na Netflixie – mnóstwo świątecznej zabawy, na Amazon Prime – nieskończoną ilość juwenaliów, a na HBO Max – mnóstwo radości.

A więc, podczas gdy Ty i Twoja rodzina decydujecie, jakie ciasteczka przygotujecie w tym roku dla Mikołaja, włączcie jeden z tych filmów i pozwólcie, by rozpoczął się sezon świąteczny! I nie zapomnijcie powiedzieć nam w komentarzach, czy pominęliśmy któryś z Waszych ulubionych filmów.

Kevin sam w domu

Kevin sam w domu

Na naszej liście nie mogło zabraknąć klasycznego filmu, który każdy zna.

Let It Snow (2019)

Let it snow

W tym romansie dla nastolatków, opartym na bestsellerowej powieści Johna Greena, grupa licealistów szuka miłości i przyjaźni po tym, jak w Wigilię Bożego Narodzenia w ich małym miasteczku rozpętuje się burza śnieżna.

Noelle (2019)

Noelle

Noelle musi przyjść na ratunek, gdy jej brat Nick zaczyna marznąć o przejęciu rodzinnego biznesu, którym tak się składa, że jest bycie Mikołajem. Gdy Nick nie wraca z przerwy, zaczyna się chaos, a Noelle musi spróbować go uratować.

Święta nie na bogato (2019)

Święta nie na bogato (2019)

Owdowiały DJ radiowy zostaje zwolniony z pracy tuż przed Bożym Narodzeniem. On i jego czwórka dzieci, zmuszeni do zamieszkania u ciotki, odkrywają prawdziwe znaczenie świąt, dostosowując się do nowego stylu życia.

Pan Jangle i świąteczna podróż (2020)

Pan Jangle i świąteczna podróż (2020)

W tej fantastycznej świątecznej opowieści starzejący się zabawkarz, zdradzony przed laty przez swojego zaufanego ucznia, odzyskuje zainteresowanie swoją pracą, gdy w jego progach pojawia się wnuczka.

Klaus (2019)

Klaus (2019)

Ten oryginalny film Netflixa o listonoszu, który zaprzyjaźnia się z samotnym wytwórcą zabawek, to świetny rodzinny film świąteczny – zwłaszcza dzięki pięknej animacji, która sprawi, że naprawdę poczujesz świąteczną magię.

Grinch: świąt nie będzie

Grinch świąt nie będzie

Żadna lista filmów świątecznych nie jest kompletna bez Grincha, a ta zasługuje na miejsce w kanonie filmów świątecznych, dzięki pamiętnemu wcieleniu się Benedicta Cumberbatcha w ulubionego zielonego świątecznego zrzędę.

Listy do M. 5 (2022)

Listy do M 5

Znana już każdemu polska komedia. Niektórzy ją kochają a niektórzy nienawidzą, ale mimo wszystko znalazła się na naszej liście bo przecież jest w świątecznym stylu! Poniżej znajdziesz link gdzie możesz obejrzeć Listy do M

Gdzie obejrzeć Listy do M. 5?

Aby móc obejrzeć film kliknij tutaj i sprawdź czy jest dostępny, Twój ulubiony film!