TematNews.pl

Tematyczne newsy ze świata

Tanie podróżowanie
Podróże

Jak podróżować za grosze?

W tym artykule pokażę Ci jak podróżować tanio. Możesz wykorzystać wszystkie lub niektóre z nich, w zależności od tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w podróży.

Choć podróżowanie po świecie może wydawać się niezwykle kosztowne, nie zawsze musi być.

Podróżowanie było kiedyś czymś, co dla wielu było poza zasięgiem, ale dzięki pewnym bardzo potrzebnym ulepszeniom i uznaniu dla dostępności, ludzie są w stanie podróżować daleko i szeroko, nie martwiąc się o koszty.

Mamy teraz inteligentniejszy transport, większy wybór zakwaterowania i ogólnie większą wiedzę na temat tego, jak podróżować po taniości.

Niezależnie od tego, czy jest to city break, staycation, czy backpacking na całym świecie, istnieje wiele sposobów, w których można zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie mieć świetną jakość podróży.

Zanim zaczniemy, wskazówka numer jeden to bycie realistą w kwestii swojej podróży. Możesz chcieć luksusowych wakacji all-inclusive na Malediwach, ale jeśli twoje konto bankowe mówi inaczej, najlepiej jest słuchać.

Upewnij się, że masz przybliżony budżet i trzymaj się go – w ten sposób możesz cieszyć się sobą, nie martwiąc się o wydatki.

Wybierz odpowiednią destynację, aby jak najlepiej wykorzystać swój budżet

Jak już wcześniej wspomniano, dobrze jest być realistą w kwestii swojej podróży i tego, na co można sobie pozwolić. A do tego najlepiej stworzyć plan budżetowy.

Przy wyborze miejsca nie chcesz myśleć tylko o transporcie i zakwaterowaniu, ponieważ te ceny mogą się regularnie zmieniać.

Należy również pomyśleć o kosztach jedzenia i innych wydatkach, takich jak doświadczenia, które chcesz mieć, gdy jesteś tam.

Weźmy na przykład Europę – północ jest zazwyczaj bardzo droga z krajami nordyckimi, takimi jak Islandia i Dania, ale Europa Wschodnia jest całkowitym przeciwieństwem.

Jeśli twoim absolutnym pragnieniem jest udanie się do drogiego kraju, po prostu upewnij się, że rezerwujesz w odpowiednim czasie i spróbuj znaleźć kilka dobrych ofert!

Zrób badania, aby znaleźć najniższą cenę biletu lotniczego

Prawdopodobnie najdroższą częścią podróży jest transport. Jeśli wybierasz się gdzieś daleko, prawdopodobnie będziesz tam latać.

Świetnym hackiem do mądrzejszego podróżowania jest wyszukiwanie lotów w trybie incognito w przeglądarce internetowej i bycie wybrednym, gdy je rezerwujesz.

Niektóre linie lotnicze są tańsze we wtorki, a niektóre loty są najlepiej zarezerwowane w określonych miesiącach, takich jak wrzesień. Jedną z najlepszych rzeczy jest rezerwacja lotów poza wakacjami szkolnymi, dzięki temu nie zapłacisz wyższych cen.

Kolejną ważną rzeczą jest sprawdzenie najtańszego środka transportu, aby dostać się do miejsca docelowego. Loty są zazwyczaj najszybsze, ale jeśli autobus lub pociąg zaoszczędzi Ci połowę ceny, to może warto wybrać dłuższą drogę.

Ograniczenie wydatków na posiłki poprzez gotowanie w podróży

Jasne, że wining and dining jest świetny, ale nie musisz tego robić przy każdym posiłku. Podróżowanie po taniości polega na decydowaniu, czego potrzebujesz i bez czego możesz żyć.

Moja rada to wybrać kilka miejsc, które są zdesperowani, aby wypróbować i zrobić budżet dla nich. Przez resztę czasu możesz gotować własne posiłki, biorąc pod uwagę, że będziesz mieszkać w zakwaterowaniu z kuchnią, jak w hostelu.

Podróże za grosze

Jeśli nie masz dostępu do kuchni, spróbuj kupić produkty z lokalnego supermarketu i zrobić własne śniadania i obiady. Jeśli chodzi o kolację, to jeśli masz ochotę na coś gorącego, dobrym pomysłem są fast foody, które nie zawsze muszą być niezdrowe.

Spakuj się lekko z minimalistyczną listą pakowania

Jeśli masz skłonność do zabierania 2 ogromnych walizek na weekendowy wyjazd, możesz chcieć przemyśleć swój styl pakowania.

Istnieją wyjątki dla przedmiotów takich jak leki i zestaw do tworzenia treści. Jeśli jednak pakujesz do walizki ubrania na cały rok, aby nadążyć za trendami mody, to czas stać się nieco bardziej bezwzględnym.

Wiele linii lotniczych pozwala na co najmniej 1 lub 2 darmowe torby na bagaż podręczny, a następnie pobiera opłatę za torby rejestrowane. Jeśli możesz, zrób minimalistyczną listę pakowania nie tylko po to, aby zaoszczędzić pieniądze, ale także, aby mieć miejsce na zabranie do domu przedmiotów z podróży.