TematNews.pl

Tematyczne newsy ze świata

Ceny paliw
Biznes i finanse

Ceny paliw na święta mogą wzrosnąć!

Ceny paliw w ciągu ostatniego tygodnia nie zmalały ani nie wzrosły. Cały czas stoją w miejscu, a jak to będzie wyglądało na święta?

Drogie święta?

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wiele osób podróżuje, by spędzić je z rodziną i bliskimi. Niestety, w tym roku wielu kierowców może być zaniepokojonych wysokimi cenami paliw, które utrzymują się na stacjach od kilku miesięcy. W porównaniu do ubiegłego roku, kiedy ceny były niższe, wielu z nas może poczuć się rozczarowanych wyższymi kosztami tankowania.

Jednak mimo wysokich cen, wielu kierowców nadal będzie korzystać z samochodów, by dojechać do miejsca swoich świątecznych spotkań. Dlatego też warto poszukać sposobów na oszczędzanie na paliwie, takich jak optymalizacja trasy, unikanie korków czy dostosowywanie prędkości jazdy do warunków drogowych.

Pomimo obecnych wysokich cen, warto pamiętać, że sytuacja na rynku paliwowym może się zmieniać, a ceny paliw mogą ulec obniżeniu w przyszłości. Warto więc być cierpliwym i szukać sposobów na oszczędzanie, aby nieco ułatwić sobie podróże w tym świątecznym czasie.

Ceny paliw na święta

paliwo na święta

Informacja przekazana przez serwis e-petrol mówi, że aktualna średnia cena oleju napędowego na stacjach w Polsce wynosi 7,67 zł za litr, co oznacza obniżkę o dwa grosze w porównaniu do poprzedniego tygodnia.

Natomiast cena benzyny 95 pozostała bez zmian – wciąż wynosi 6,53 zł za litr. Z kolei benzyna 98 podrożała o jeden grosz, obecnie kosztując 7,27 zł za litr w miejsce dotychczasowej ceny 7,26 zł.

Wciąż najtańszym paliwem jest gaz LPG, którego cena wynosi 2,93 zł za litr, co oznacza spadek w stosunku do ceny z ostatniego czasu, która wynosiła 2,95 zł za litr.

Jaka będzie cena paliwa na święta? Przekonamy się o tym już niedługo.