TematNews.pl

Tematyczne newsy ze świata

Organizacja wyjazdów narciarskich
Rozrywka

8 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o organizowaniu grupowych wyjazdów narciarskich

Organizacja grupowego wyjazdu na narty może być trudna – ludzie oczekują od weekendu narciarskiego różnych rzeczy.

Niektórzy chcą pierwszych wyciągów, przewodników poza trasami i kanapki na lunch. Inni są zadowoleni, że udało im się wejść na górę na jeden zjazd przed długim lunchem, a następnie uderzeniem w après ski.

Każdy, kto kiedykolwiek zgłosił się (lub został przymuszony) do zorganizowania wyjazdu grupowego, wie, jakie to może być wyzwanie.

Oto lista rzeczy, które powinieneś wiedzieć o organizowaniu grupowych i firmowych wyjazdów narciarskich.

Starannie wybieraj daty

Podjęcie decyzji o dacie (a jeszcze lepiej o wyborze kilku możliwych dat), która będzie odpowiednia dla wszystkich członków grupy, powinno być priorytetem przy rozważaniu wyjazdu w większej grupie, ponieważ może to być jeden z najbardziej ograniczających czynników.

Im wcześniej podejmiesz kilka kluczowych decyzji, tym lepsze będą ceny i dostępność.

Nie zapomnij wziąć pod uwagę świąt w każdym kraju! Unikaj oczywiście półrocza w Wielkiej Brytanii. Francja wysyła swoją młodszą populację na śnieg na większość lutego, a Włochy i Szwajcaria mają określone weekendy, których należy unikać ze względu na różne karnawały i święta religijne.

Jeśli zależy Ci na najlepszej cenie w głównym sezonie, styczeń jest idealnym momentem, a im wcześniej, tym lepiej. Ale są też świetne oferty na ramiona sezonu, przed Bożym Narodzeniem lub w kwietniu. Często jestem zaskoczony tym, jakie zakwaterowanie można zmieścić w budżecie w tych porach roku!

Marzec jest zawsze popularny, jeśli chodzi o wyjazdy weekendowe, ale musisz pamiętać o różnych europejskich świętach. Są one zazwyczaj związane z Wielkanocą, więc zmieniają się z roku na rok. Spodziewaj się też, że ceny będą wyższe niż w styczniu.

Innym świetnym sposobem na optymalizację wartości jest wybranie się na śnieg w tygodniu, unikając tłumów w weekendy. Może to otworzyć świat zakwaterowania i ofert niedostępnych w weekendy. Czy Twoja grupa może podróżować na przykład od niedzieli do środy?

Ustal budżet

Zanim zaczniesz myśleć o tym, gdzie chcesz jechać i w jakim hotelu chciałbyś się zatrzymać, musisz wiedzieć, ile realnie jesteś w stanie wydać na tę podróż na osobę.

Istnieją opcje na każdą kieszeń, ale to, ile chcesz wydać, zadecyduje o tym, które miejsca będą odpowiednie i o wiele więcej.

Gdy masz już pomysł na wydatki, możemy doradzić, które kurorty i miejsca zakwaterowania będą najlepsze dla Twojej grupy i zaoferują najlepszy stosunek jakości do ceny (a o których miejscach powinieneś zapomnieć).

Miejsce docelowe to kluczowa decyzja

Następnie musisz wybrać miejsce docelowe, co wiąże się z różnymi elementami podróży. Cel podróży może być już w dużym stopniu określony przez decyzje 1 i 2.

Dobrze jest mieć jasność co do poziomu umiejętności swoich gości i realistycznie myśleć o tym, czego naprawdę potrzebujesz podczas krótkiego wyjazdu.

Wybierz najlepszy transport dla swojej grupy

Jeśli jesteście dużą grupą, opcje transportu na wyjazd narciarski ulegną zmianie.

Aby zapewnić sobie czas na krótki wypad, będziesz musiał polecieć samolotem. Jeśli zabierasz swój własny sprzęt, polecamy lot liniami Swiss Airlines. Przewożą je za darmo – dlatego słusznie nazywają się „Linią lotniczą dla narciarzy”.

Kolejnym wyzwaniem jest dotarcie z lotniska do ośrodka.

Zapomnij o wynajmie samochodów, pociągach i autobusach, które mógłbyś wziąć pod uwagę podczas indywidualnej wycieczki. Prywatne transfery mogą być drogie w przypadku małych grup, ale gdy masz już sporą grupę, stają się opłacalne i są naprawdę jedynym rozsądnym sposobem na dotarcie wszystkich do ośrodka razem.

Pamiętaj, aby mądrze wybrać zakwaterowanie

Kto nie uwielbia gotowanego śniadania, które czeka na Ciebie bez potrzeby podnoszenia palca? Naczynia znikają. Kominki same się zapalają. Mówisz, że jest tam bar? Gorące kąpiele. Sauny. Salon z możliwością wejścia na narty! W zależności od budżetu, to wszystko jest do dyspozycji.

Niezależnie od tego, czy jesteście grupą trzech osób, czy raczej rzymską falangą, wasze zakwaterowanie zawsze będzie wymagało takich samych wygód i zazwyczaj będzie to hotel.

Domki letniskowe i apartamenty są zazwyczaj wynajmowane na tydzień, więc nie nadają się na krótsze wyjazdy. Jeżeli znasz dokładną liczbę potrzebnych łóżek, to wiesz, że w domku letniskowym lub apartamencie dostaniesz to, czego potrzebujesz. Jeżeli jednak wielkość grupy nie jest dokładnie określona i potrzebna jest elastyczność rezerwacji, jedyną opcją są hotele.

Uporządkuj swój sprzęt

Przeciąganie dużego, ciężkiego bagażu przez terminale. Płacenie wygórowanych opłat za przyjęcie nart/snowboardu przez linie lotnicze. Zmieszczanie nart i desek do wynajętych samochodów lub autobusów transferowych. Przewożenie sprzętu z hotelu na stok.

To prawdopodobnie główne powody, dla których ośrodki narciarskie w całej Europie są pełne dobrej jakości sprzętu narciarskiego w rozsądnych cenach, często z możliwością przechowywania na stoku. Szczerze mówiąc, tylko osoby prawie profesjonalne muszą zabierać ze sobą swój sprzęt. Można wybrać dowolny styl jazdy na nartach lub desce.

Jeżeli nie wiesz, jaki styl wypożyczyć, wybierz sprzęt „all-mountain”. Narty lub deska będą wystarczająco szerokie, żeby pływać po puchu (gdy nadejdzie magiczna fala śniegu), ale też wystarczająco uniwersalne, żeby dobrze się bawić na przygotowanych trasach lub przy okazji skoku.

Wiele możliwości rozrywki

Wyjazd na narty

Większość ośrodków jest dobrze zaopatrzona w restauracje, bary i kluby, w których można spędzić apres ski i długie wieczory przy kolacji i drinkach.

Jeśli jednak masz na myśli konkretne zajęcia, takie jak wyjazdy do spa, jazda psim zaprzęgiem, saneczkarstwo czy spacery po lodowcu, warto upewnić się, że ośrodek ma je w swojej ofercie i że zakwaterowanie jest łatwo dostępne w przystępnej cenie.

Jeśli chcesz zorganizować jakieś zajęcia poza stokiem, miejsce i termin wyjazdu automatycznie podpowiedzą ci, jak się bawić.

Wszystko razem

Kiedy już przemyślisz wszystkie powyższe kwestie, oto co musisz zrobić:

Zrób listę osób z twojej grupy, które są gotowe zobowiązać się do wpłaty zaliczki i zorientować się, ile są w stanie wydać.
Znajdź kilka dat, w których wszyscy będą mogli wziąć udział, aby zapewnić sobie pewną elastyczność w uzyskaniu odpowiedniej oferty
Wybierz miejsce docelowe, które będzie odpowiadało twoim wymaganiom, opierając się na naszych wcześniejszych radach dotyczących tego, co jest możliwe do zrealizowania i co będzie pasowało do rachunku
Wybierz zakwaterowanie i transport, aby dopasować je do budżetu i potrzeb.